• Duchovný život školy

Katechét školy: Mgr. Alžbeta Kojšová

Duchovný život školy

Učíme sa pomáhať

Učíme sa zapájať do budovania spoločného dobra. To znamená aktívne konať dobré skutky formou dobrovoľníctva.

Najbližší sú nám naši spolužiaci a učitelia.  Pri nich sa nám možnosti pomoci núkajú denne.

Hľadáme možnosti pomoci aj cudzím, dokonca aj vzdialeným.

• Zbierkou Biela pastelka podporujeme nevidiacich a slabozrakých.
            • V októbri navštevujeme DD a DSS, kde svojím vystúpením a vlastnoručne vyrobenými darčekmi tešíme starších a chorých klientov.
            • Pravidelne podporujeme kampaň Sviečka za nenarodené deti predajom sviečok žiakom, rodičom i zamestnancom na našej škole.
            • Nezabúdame ani na mladších – na sv. Mikuláša tešíme škôlkarov Serede vystúpením našich detí.
            • Zapájame sa do akcie Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok. Naše darčeky tešia starkých na Vianoce.
            • Od roku 2006 organizujeme predvianočné trhy – predajom vlastnoručne vyrobených výrobkov podporujeme Pápežské misijné diela.
            • Zapájame sa do koledníckej akcie Dobrá novina.
            • Akciou Oslaď si život a spríjemni ho iným, kde žiaci predávajú upečené dobrôtky za dobrovoľný príspevok, získavame peniaze na podporu rôznych charitatívnych organizácií.
            • Zbierame potraviny a školské pomôcky na podporu Katolíckej charity.
            • Nie je nám cudzí ani Deň narcisov a iné charitatívne akcie.