• Učebne

• Inovatívne spôsoby vyučovania si vyžadujú nielen kvalitných pedagógov ale aj priestory, ktoré vyhovujú požiadavkám odbornosti a zároveň zvyšujú efektívnosť učenia sa.  V našej škole využívame:

Prírodovedné laboratórium

• Prírodné vedy patria k zaujímavým predmetom na základnej škole no zároveň aj k tým najťažším. Fyzika, chémia, biológia v sebe zahŕňajú množstvo poučiek a teoretických zákonitostí, ktoré treba pochopiť. V laboratóriu sa však zo žiakov stávajú vedci, ktorí objavujú svet, skúmajú javy a formulujú hypotézy. Vlastnou činnosťou spoznávajú vlastnosti látok, zákonitosti ich správania a vzájomného pôsobenia. Analyzujú situácie, javy a činnosti, ktoré sú dôležité v živote každého človeka.

Počítačové učebne

• Medzi všeobecné digitálne zručnosti patrí napríklad schopnosť pracovať s informáciami, komunikovať pomocou digitálnych technológií, vytvárať digitálny obsah, bezpečne používať technológie či vedieť riešiť problémy pomocou digitálnych nástrojov. Vďaka výbornému technickému vybaveniu (vysokorýchlostný internet, počítače, notbooky, tablety, projekltory) je získavanie vedomostí oveľa zujímavejšie a atraktívnejšie.

Školskú dielňu

• Školská dielňa je miestom, kde žiaci získavajú základné vedomosti o materiáloch, nástrojoch a o pracovných postupoch. Spoznávajú konštrukciu a funkciu nástrojov, učia sa hovoriť o tom, čo robia a s čím pracujú. Žiaci sa postupne primerane veku vedú k chápaniu vzťahov medzi materiálom, nástrojmi a spôsobmi práce. Práca v dielni vzbudzuje u nich záujem o tvorenie, uspokojuje ich túžbu po činnosti, pestuje zmysel pre poriadok, cit pre krásu a vhodnosť materiálu, nástrojov a spôsobov práce.

Interiér školy