• Bilingválny program

• Bilingválny program 1. ročník

• Trieda 1. ročníka s bilingválnym programom.

V školskom roku 2024/25 opäť otvárame v spolupráci s jazykovou školou Wings jednu triedu 1. ročníka s bilingválnym programom.

Čo je trieda s bilingválnym programom?

Program predstavuje vyučovanie anglického jazyka komunikatívnou formou prostredníctvom metódy CLIL. Podstatou metódy CLIL je učenie sa anglického jazyka cez iné predmety. Pomocou CLIL-u sa cudzí jazyk stáva neoddeliteľnou súčasťou procesu učenia. Žiaci sa nesústreďujú v prvom rade na jazyk samotný, ale na obsah, o ktorom chcú komunikovať. Skutočne komunikujú, nepoužívajú jazyk v umelo navodených situáciách. V bilingválnom programe budú žiaci komunikovať v anglickom jazyku 7 hodín v rôznych predmetoch podľa rozvrhu, odučené blokovo. Na hodinách budú prítomní kvalifikovaní lektori jazykovej školy WINGS. Žiaci na konci polročnej a koncoročnej klasifikácie dostanú slovné hodnotenie svojej práce. Hodnotenie sa dieťaťu odovzdá v slovenskom jazyku. Plány výučby lektorov sú v prípade záujmu rodičov k nahliadnutiu.

Dôležité informácie:

• bilingválny program nezasahuje do štátneho vzdelávacieho programu, je súčasťou vyučovacej metódy
              • deti sa stretnú so zážitkovým učením a projektovou  prácou
              • dôraz sa kladie na individuálny prístup k žiakom prostredníctvom skupín s malým počtom žiakov
              • jazykový progres detí

Vaše najčastejšie otázky:

• Musí dieťa už pred zápisom vedieť po anglicky ?

Nie, pri zápise a nástupe do 1.ročníka dieťa určite nemusí vedieť po anglicky.

• Čo v prípade, že moje dieťa bilingválny program nezvládne?

V takomto prípade žiak môže, na základe žiadosti rodiča, resp. zákonného zástupcu,  prestúpiť do triedy 1.ročníka s doterajším školským vzdelávacím programom, nakoľko bilingválny program nezasahuje do štátneho vzdelávacieho programu.

• Čo „iné“ mi bilingválny program ponúka?

Bilingválny program ponúka kontinuálne učenie anglického jazyka cez iné predmety počas 9 rokov štúdia na  základnej škole bez navyšovania hodinovej dotácie.

Komfortné kvalitné vzdelávanie s dodržaním štátneho vzdelávacieho programu s rozšíreným vyučovaním anglického jazyka pod jednou strechou našej školy.

• Koľko ma bude bilingválny program stáť?

Uvedený bilingválny program je spoplatnený jazykovou školou sumou 40 eur mesačne. Učebnice a pracovné zošity si bude žiak uhrádzať na aktuálny školský rok.