• Novinky

            • Pošta pre starkých

            • Už tradične v rámci mesiaca venovaného starkým navštívili naši štvrtáci seniorov v DSS v Seredi. Pre starkých si pripravili milé vystúpenie a obdarovali ich ručne vyrobenými darčekmi a krásnymi pozdravmi od žiakov našej školy. Veríme, že naša návšteva zanechala v ich srdciach pohodu a radosť.žiaci 4.A s tr.učiteľkou Mgr. B. Kmecovou

            • Pozvánka Gymnázia V. Mihálika Sereď

            • Dobrý deň, 

               v rámci Týždňa vedy a techniky pozývame všetkých nadšencov a záujemcov o biológiu na online prednášku, ktorá sa uskutočni dňa 10.11.2022 o 14,00 cez MS Teams. Prednášať bude Mgr. Jaroslav Ferenc, PhD. na tému "Samoorganizácia v biológii, alebo ako prišla zebra k svojím pruhom".
              Link na pripojenie: https://lnk.sk/zp16

            • Pozvánka

            • Pozvánka – rodičovské stretnutie, triedne schôdzky

                          Riaditeľka  CZŠ sv. Cyrila a Metoda v Seredi pozýva rodičov na triedne rodičovské spoločenstvá 1. až 9. ročníka, ktoré sa uskutočnia dňa 15. novembra 2022 o 16. 00 hod 1. stupeň (ročníky 1 až 4), o 16.30 2. stupeň (ročníky 5 až 9) v jednotlivých triedach CZŠ.          

              V Seredi 8.11.2022

                                                                                                                                            

                                                                                                                                  Ing. Monika Kroláková

                                                                                                                                       riaditeľka školy

            • Ď A K U J E M E !

            • Vážení rodičia, dovoľte mi v mene všetkých u nás v škole sa Vám poďakovať za finančný
              dar, ktorý ste nám darovali ešte v letných mesiacoch na zakúpenie lavičiek do priestoru
              ihriska za telocvičňou budovy B. Naši žiaci trávia veľa času aj v týchto spoločných
              priestoroch a preto sme radi, že aj naša škola mohla takýmto spôsobom prispieť k budovaniu
              tohto areálu. Ešte raz veľké ĎAKUJEME!

            • Aj takto si spomíname...

            • V stredu 26. októbra sa napriek všetkým povinnostiam zišli bývali aj terajší žiaci CZŠ svätého Cyrila a Metoda, aby pomohli s čistením opustených a zarastených kňazských hrobov. S pani učiteľkami nás bolo všetkých štrnásť. Odstránili sme z hrobov opadané lístie, porasty a burinu. Hroby sú teraz čisté a upravené. Po upratovaní sme sa za zomrelých spolu pomodlili.  Všetkým zúčastneným ďakujeme za čas a ochotu. Teší nás, že sa stále nájdu deti ochotné obetovať svoj voľný čas pre dobrú vec.

               

              Kolektív dobrovoľníkov CZŠ

            • Reč a komunikačné možnosti samosprávy

            • Je dôležité komunikovať

              „Beseda bola napríklad o komunikácii a zelených projektoch mesta Sereď. Dozvedela som sa, ako sa v rámci súčasnej doby máme správať na internete, čo robiť v prípade, ak by sme niečo v našom meste chceli zmeniť, kam a komu máme dať vedieť, čo by sme chceli zmeniť a hlavne, že komunikácia je veľmi potrebná a dôležitá. Ak by sme nekomunikovali, nevyriešili by sa problémy ohľadom nášho života a života ľudí okolo nás.“ (Tamara G.)

              V jeden októbrový piatok sa žiaci 9.A triedy presunuli v rámci predmetu mediálna výchova z CZŠ sv. Cyrila a Metoda do priestorov Mestského úradu v Seredi. Svoj čas im venovala pani Ing. Zuzana Slahučková (samostatný referent pre komunikáciu mesta a zelených projektov). Spoločne absolvovali besedu pod názvom „Reč a komunikačné možnosti samosprávy“. Cieľom stretnutia bola diskusia k téme komunikácia a kľúčové problémy nášho mesta, formy, možnosti, spôsoby komunikácie so zreteľom na aktuálne kľúčové témy samosprávy. Žiaci sa v rámci predmetu na besedu vopred pripravovali, zostavili témy a otázky, ktoré ich zaujímali a následne ich osobne kládli Ing. Slahučkovej. Podľa vyjadrenia samotných deviatakov si žiaci odniesli množstvo užitočných informácií a zároveň pozitívnych dojmov.

              Medzi mnohými témami dominovali najmä forma a spôsoby komunikácie, zelené projekty, správanie sa na sociálnych sieťach, aké sú možnosti riešenia drogovo závislých obyvateľov. Žiakov tiež veľmi zaujímala samotná náplň práce p. Slahučkovej a jej vzťah k svojmu povolaniu – teda, či ju práca napĺňa a baví. Pani Slahučková svojou odpoveďou deviatakov naviedla prirodzene k tomu, aby sa snažili svoje ďalšie študijné a pracovné plány smerovať k tomu, aby tak ako ona, aj oni raz vykonávali povolanie, ktoré ich bude baviť, nakoľko sa to podľa jej slov prejaví v kvalite vykonanej práce a zároveň aj v ich vlastnej spokojnosti. Upriamila pozornosť žiakov aj na dôležitosť času pre vlastnú rodinu popri povolaní, ktoré sa rozhodnú raz vykonávať.

              Ďakujeme pani Ing. Slahučkovej za jej vzácny čas, ktorý nám ochotne a plnohodnotne venovala.

              O čom bola konkrétne reč? Samotní žiaci to zhrnuli takto:

              O čom sme na besede diskutovali a čo si sa k týmto témam dozvedel/a?

              „Na besede bola reč napríklad o tom, aké kroky robia zamestnanci mestského úradu, aby šetrili energiami. A reč bola, tiež, o zamestnancoch mestského úradu, kto všetko je mestom zamestnaný... Bavili sme sa aj o zelených projektoch a hlavne o tom, ako by mala alebo nemala prebiehať komunikácia.
              Dozvedela som sa, že mesto chce dať na všetky budovy, ktoré vlastní, slnečné panely a niekde to už aj skúšajú. Určité kroky sa už teda podnikajú. Dozvedela som sa, že zamestnancov mesta stretáme dennodenne vonku (to som ale vlastne už vedela :)). A tiež, že nad týmito zamestnancami mestského úradu je prednosta, nie primátor.“
              (Laura K.)

              „...občianske združenie, ktoré zapája drogovo závislých ľudí do práce (STORM)“ (Ema M.)

              „Dozvedela som sa, že Sereď má záujem o úpravu a zveľaďovanie mesta.“ (Ester C.)

              „O zelených projektoch - napr., že sa snažia zabezpečiť na každom dome alebo na každej bytovke solárne panely a akými spôsobmi riešiť prípady s drogami a že drogovú závislosť riešia občianske združenia.“ (Alex V.)

              Akými formami komunikácie vystupuje mesto voči verejnosti / občanom? Aká je vhodná – ideálna podoba komunikácie?

              „Mesto s občanmi komunikuje rôznymi spôsobmi: mestským rozhlasom, novinami, možno rádiom a dnes najpoužívanejšími sociálnymi sieťami. Podľa mňa sú v našom meste najvhodnejšie dve formy komunikácie. Jedna je pomocou sociálnych sietí, pretože tie majú v dnešnej dobe obrovské zastúpenie, veľa vecí sa už rieši len cez ne. Ale druhá sú noviny alebo rozhlas. Síce má sociálne siete veľa ľudí, staršia generácia už v tomto moc nevyniká. Aj keď my o tom často nevieme, okolo nás sa stále dejú nové a nové veci, ktoré možno ešte nie sú realitou, ale časom sa môže toho veľa uskutočniť.“ (Tamara G.)

              „Formy komunikácie: na Facebooku - prostredníctvom otázok a odpovedí; prostredníctvom článkov na internetovej stránke; mailami; telefonátmi a osobnými stretnutiami.
              Vhodná podoba komunikácie: keď si povieme veci z očí do očí, nenadávame a prijmeme aj názor druhých. Keď treba kritiku, nech je bez urážok a nech je vždy pravda tá, ktorú budeme obhajovať a zastávať. „Pravde veriť, pravdu žiť a pravdu brániť." (M. R. Štefánik). Nech je naša kritika konštruktívna, nielen kritizovať, ale predovšetkým dať návrhy, ako zabrániť daným problémom...“
              (Laura K.)

              „...buď verbálna alebo neverbálna ale hlavne slušná komunikácia“ (Ema H.)

              „...novinami, rozhlasom, obnovovaním mesta – slušná a chápavá komunikácia i výmena názorov“ (Ester C.)

              „Dôležitý je rešpekt ľudí voči sebe. Sereď stanovuje nápady a projekty na obnovu mesta. Na sociálnych sieťach sa ľudia často ponižujú, hádajú a nerešpektujú sa navzájom. Mesto komunikuje v podobe novín, rozhlasu, na sociálnych sieťach. Komunikácia by mala byť slušná, rešpektovaná, tolerantná výmena názorov, chápavá,...“ (Dominika H.)

              Čo si sa dozvedel/a o zelených projektoch? Aké zelené projekty boli na besede spomenuté? 

              „Ako takým hlavným zeleným projektom v Seredi boli solárne panely na streche budovy mestského úradu“. (Tamara G.)

              „...vybudovali sa fotovoltaické elektrárne na budove Mestské úradu a mestských policajtov“ (Ema M.)

              „Naučil som sa, že niektoré zelené projekty (ako napr.: "Ovocný sad" na Fándlyho škole), má na starosti p. Ing. Slahučková. Že sa mesto chystá pokryť všetky strechy budov solárnymi panelmi, s cieľom priblížiť sa k energetickej samostatnosti mesta.“
              (Max F.)

               

              Žiaci prišli s viacerými a veľmi podnetnými návrhmi pre zlepšenie videnia mesta Sereď v očiach širokej verejnosti:

              „V mojom záujme v meste Sereď je, aby sme konali spoločne ako mesto a nie ako jednotlivci. V dnešnej dobe chce každý všetko zvládnuť sám, ale spolu dokážeme viac, nie? Páčilo by sa mi viac kultúrnych stretnutí a podujatí.“ (Tamara G.)

              „Zlepšila by som prostredie mesta Sereď - konkrétne viac zelene by bolo potrebnej, menej znečisťovania (lenže to závisí hlavne od ľudí). Sereď by mohla vyzerať oveľa krajšie, keby tu bolo viac zelene a kvetov.... (aj keď, páči sa mi aj tak dosť :))
              Tiež si myslím, že by bol fajn nápad, keby tu boli občas také kultúrne programy, nejaký koncert pre mladých, kľudne aj starších. Nejaký dobrí, nevulgárni speváci, skupina. Alebo nejaké tanečné vystúpenie. Nejaká skupina, čo je známejšia....“
              (Laura K.)

              „...myslím, že Sereď pozná veľa ľudí, ale tak mohol by sa spraviť nejaký veľký projekt, ktorý by inšpiroval okolie...“ (Ema H.)

              „Centrum, aby sa viac zaoberala životným prostredím...“ (Ester C.)

              „Väčšie múzeum, dôkladné čistenie prírody, modernejšie budovy...“ (Dominika H.)

              „Väčšina Slovákov vníma Sereď skrze správy, kde väčšinu času sa Sereď "prezentuje" ako "križovatka drogových dílerov" a pod., Zlepšil by som kultúrne podujatia, opatrenia voči drogám a vytvoril viac parkov alebo takých centier miest so zeleňou...“ (Max F.)

              „...televízny program (niečo ako KREA)“ (Ema M.)

              Deviataci zhrnuli svoje vlastné dojmy a postrehy z besedy, teda čo sa im páčilo, čo ich zaujalo a aký majú celkový pocit z aktivity takto:

              „Veľmi sa mi páčilo ako s nami Pani Slahučková komunikovala, pre veľa ľudí sme ešte stále deti bez rozumu, ale na besede som sa konečne cítila prijatá niekým vážnejším. Táto téma ma veľmi zaujala a preto som vďačná, že som sa mohla besedy zúčastniť a naučiť sa niečo nové o komunikácii a meste, v ktorom žijem :)“ (Tamara G.)

              „Páčilo sa mi, ako pani Slahučková vedela komunikovať, zaujalo mňa, keď sme sa bavili o tom, že do ktorých oblastí vedia zamestnanci úradu zasiahnuť (konkrétne o kultúrnych aktivitách). Beseda nesplnila moje očakávania, keďže som si myslela, že to bude nudná dvojhodinová prednáška, ale naopak, bola veeeľmi zaujímavá :) nad moje očakávania. Som za ňu veľmi vďačná. Ďakujem.“ (Laura K.)

              „Tak, ak by som mala byť úprimná, mňa to moc nebavilo, ale Ing. Slahučková bola komunikatívna, milá a bola mi sympatická, takže tým ma zaujala celá beseda. Áno, myslím si, že všetko, na čo sme sa pýtali, zodpovedala.“ (Ema H.)

              „Páčilo sa mi, ako s nami komunikovala, zaujala ma forma tej komunikácie, celkový pocit úžasný. Áno, áno, páčilo sa mi, ako profesionálne odpovedala na otázky.“ (Ester C.)

              „Veľmi sa mi páčil prejav Ing. Slahučkovej, veľmi ma zaujali témy okolo ktorých sme rozprávali, bolo mi pohodlne, odpovede zo strany Ing. Slahučkovej boli veľmi príjemné a zrozumiteľné, páčilo sa mi ako profesionálne komunikovala a chcela by som si od nej vziať príklad.“ (Dominika H.)

              „No, páčil sa mi ten zelený projekt. Áno splnila sa podľa mojich očakávaní a odpovede boli zrozumiteľné a páčila sa mi, ako sa o Sered snažia starať čo najviac.“ (Alex V.)

              „Pozitívne. Dozvedela som sa nejaké nové veci. Beseda splnila moje očakávania.“ (Ema M.)

              „Veľmi sa mi beseda páčila, p. Ing. Slahučková bola veľmi milá a zrozumiteľná aj pre úplného laika. Páčil sa mi ten nápad spýtať sa na rôzne otázky, komunikovať, prípadne predniesť nejaký návrh, pretože doteraz sme žiadnu podobnú exkurziu nemali a príde mi veľmi dôležité vedieť, ako komunikovať s mestom. Každopádne, hodnotím to veľmi pozitívne (a ďakujem za dve „vynechané“ hodiny :) )“. (Max F.)

               

              Ďakujem žiakom 9.A triedy za aktívny prístup k aktivite a ich hodnotné postrehy a podnety.

              Stávajú sa mladými ľuďmi, dôležitými pre spoločnosť, pre budúcnosť, pre naše mesto. Na ich ďalšej ceste životom im prajeme veľa šťastia a rozumných rozhodnutí.

              Bc. Miroslava Miklošovičová

          •  Malé Spievanky
            • Malé Spievanky

            • 10 dievčat z krúžku Spievanky s Mirkou sa už 3 týždne veľmi snažia a začínajú sa stávať malými Spievankami. Spievanky s Mirkou sú o speve, tanci, o hudbe a hudobných nástrojoch, o prežívaní hudby a jej cítení. No nielen. Spievanky majú v sebe veľa lásky, úcty, porozumenia, rešpektu a pochopenia. Zároveň dievčatá každý týždeň dokazujú, že majú v sebe veľký dar, snahu, pracovitosť a odvahu a tiež úžasnú energiu a dobrú náladu. Vďaka týmto všetkým schopnostiam a danostiam vznikla pieseň pre naše starké, pre našich starkých.

              Dovoľte nám venovať ju starým rodičom všetkých našich žiakov a zároveň posielame s piesňou naše objatia starkým do Domova dôchodcov v Seredi.

              Bc. M. Miklošovičová

              Srdečný pozdrav starkým

          • Spojila nás láska
            • Spojila nás láska

            • Láska ku knihám, k písanému slovu. Práve  knižnica  je miesto, kde sa spája slovesné umenie, krásno a cit pre detail. Miesto, kde sa vždy radi zastavíme a nazrieme do tajomstiev, ktoré v sebe skrývajú knižné príbehy. Príbehy, ktoré nás sprevádzajú od narodenia vďaka našim najbližším. Preto sme sa celoslovenský projekt s názvom Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice  rozhodli prežiť  s tými, ktorí nás už od malička sprevádzali svetom knižných príbehov a oboznamovali nás s knižnými hrdinami- so starými rodičia.  V tento deň sme sa postupne všetci prestriedali v našej milej knižnici, kde na nás už netrpezlivo a s úsmevom na perách čakali starí rodičia, ktorí nás previedli svetom rôznych literárnych príbehov. Tento deň bol však okrem čítania so starými rodičmi ešte v niečom výnimočný. Už od rána našu školu navštívili rôzni hrdinovia z kníh a filmov, čím sa opäť potvrdilo, že nechať sa unášať na krídlach fantázie sa oplatí. V priestoroch školy sme tak mali možnosť stretnúť víly, princezné, zvieracích hrdinov,  biblické postavy a rôznych iných hrdinov, ktorí zasadli do školských lavíc.

              Veľké ďakujem patrí všetkým kolegom, starým rodičom za to, že neváhali a s radosťou prijali pozvanie medzi nás a pani Matuškovej, ktorá tento výnimočný rozprávkový deň pre nás zaznamenala v milom videu.

              Teší ma, že aj napriek neustálemu rozvoju moderných technológií  si čaro čítania knihy stále dokáže nájsť miesto v našom živote.

              Náš deň v školskej knižnici

              Z. Javorová

            • Blížiace sa sviatky

            • Milí priatelia, opäť sa blížia sviatky, kedy viac myslíme na tých, ktorí nás už predišli do večnosti. 1. 11. budeme oslavovať všetkých, ktorí sú už v nebi – Sviatok všetkých svätých. 2. 11. budeme prosiť za tých, ktorí ešte na stretnutie s Pánom iba čakajú. V tento deň už tradične prebieha aj akcia Sviečka za nenarodené deti. Sviečky si budete môcť zakúpiť aj u nás v škole od dobrovoľníčok pred vyučovaním. Sklenená sviečka – 5,- eur, plastová 1,- euro. Kúpou sviečky podporíte projekty a činnosť Fóra života. Viac info na: https://sviecka.forumzivota.sk/

                                                                                                                                 Mgr. A. Kojšová

            • Sokoliari

            • Do fotogalérie bol pridaný nový album Sokoliari.

              V utorok sme sa zabavili, sokoliari do nášho školského klubu zavítali. O dravcoch a sokoliarstve nám porozprávali, plamienku driemavú sme aj pohladkali a dokonca sa s ňou aj na ruke odfotili. Veľa nových vecí sme sa dozvedeli, úžasný zážitok si ponechali.

          • Stolný tenis
            • Stolný tenis

            • V piatok, 21. 10. 2022 sme sa po dlhej dobe zúčastnili Majstrovstiev okresu v stolnom tenise družstiev. Našu školu reprezentoval Andrej Mánik, Matej Lenčéš, Máximo Boška a Matej Sojka. Turnaja sa zúčastnilo sedem mužstiev z nášho okresu. CZŠ sv. Cyrila a Metoda  Sereď, ZŠ s MŠ K. Kuffnera Sládkovičovo, ZŠ s MŠ Dávida Mészárosa Veľká Mača, ZŠ s MŠ kráľa Svätopluka Šintava, ZŠ s MŠ Šoporňa, ŽŠ Gejzu Dusíka Galanta, ZŠ Sídl. SNP Galanta. Boli sme rozdelení do dvoch skupín, z každej skupiny postupovali dve mužstvá do bojov o medaily. Pani učiteľka nám vylosovala šťastné číslo sedem a my sme sa s vervou pustili do bojov s družstvami Šintavy a SNP Galanta. Súťaž sa hrala do 3. víťazného bodu, resp. všetkých 5 zápasov. Počet súťažiacich 3 alebo 4. Po 1. kole mohol štvrtý hráč nastúpiť v ďalších stretnutiach. Pre nás bola táto súťaž jedna veľká neznáma. Prvé stretnutie so SNP Galanta nám nevyšlo. Jednoznačne sme prehrali na zápasy 0:3. Do zápasov so Šintavou sme vstúpili s odhodlaním, dať do toho všetko, pokúsiť sa vyhrať a postúpiť do boja o tretie miesto, pretože chalani zo Šintavy po urputnom boji s Galantou prehrali. Po napínavých  zápasoch sme takzvane o prsia prehrali 2:3. V rozhodujúcich okamihoch sme sa nedokázali vyrovnať s nervozitou a zbytočne sme strácali kontrolu nad hrou. Boli sme z toho veľmi smutní. Možno sa pýtate, prečo píšem „šťastná sedmička“? Pre poznanie, že je potrebné viac trénovať a zlepšiť techniku hry, pre poznanie, že nič sa nesmie vopred vzdať,  pre poznanie, že prehra nás vždy posúva ďalej, pre poznanie, že sme dobrá partia, ktorá sa vedela aj s ostatnými porozprávať, zahrať si po vypadnutí s ostatnými pri tréningovom stole a zatlieskať víťazovi – ZŠ SNP Galanta, ktorí budú náš okres reprezentovať na úrovni kraja.

              Ja, ako pedagóg sa chcem poďakovať chalanom za príkladné športové správanie, za chuť reprezentovať našu školu aj budúci rok, za krásny deň, ktorý sme spoločne prežili.

              Pavlína Radimáková

          • Svet je v rukách Nebeského Otca
            • Svet je v rukách Nebeského Otca

            •  

              Svet je v rukách Nebeského Otca – tak znie tohtoročné heslo

              Aj my sme sa rozhodli pripojiť k akcii Milión detí sa modlí ruženec. Preto sa ho dňa 18. 10. 2022 budeme spoločne modliť v našej školskej kaplnke. Kto chce a má, môže si do školy priniesť ruženec.        A. Kojšová

               

              Viac info: https://acnslovensko.sk/novinky/milion-deti-sa-modli-ruzenec-2022-svet-je-v-rukach-nebeskeho-otca/

               

            • Výsledky: "PLODY ZEME"

            • Aj tento školský rok 2022/2023 sme spolu so žiakmi, za pomoci ich rodičov či starých rodičov mohli zorganizovať ďalší ročník výstavy s názvom PLODY ZEME.  Všakovaké jesenné plody z našich lesov a záhrad sa vďaka detskej fantázii premenili na rôzne rozprávkové postavičky, zvieratká, či dopravné prostriedky. Nezvyčajný tvar, veľkosť i farba jesenných plodov sa pod šikovnými rukami razom zmenili na originálne výtvory, prostredníctvom ktorých pestrofarebná jesenná nálada zavítala aj do priestorov našej školy. V piatok prebehlo školské hlasovanie, do ktorého sa zapojili všetci žiaci aj učitelia.  Súťažilo sa v dvoch kategóriách. V prvej kategórii súťažili výrobky žiakov z I. stupňa a v druhej výrobky žiakov  II. stupňa. Výsledky hlasovania sú nasledovné:

              Výsledky hlasovania súťaže Plody jesene na I. stupni:

               

              1. miesto získala „Srnka“, ktorú vyrobila žiačka Nela Slížová z 2.B.triedy, súťažiaca pod číslom 50.

              1. miesto získal aj  „Vesmírny práškovač“, ktorý vyrobil Damián Jakubík z 2. B. triedy, súťažiaci pod číslom 47.

              2. miesto získala „Deduškova chalúpka“, ktorú vyrobila Tereza Póšová zo 4. A. triedy, súťažiaca pod číslom 1.

              3. miesto získala „Veselá tekvica “, ktorú získal Janko Paldan z 1.A. triedy, súťažiaci pod číslom 4,

              3. miesto získal aj „ Domček Myšky Hryzky“, ktorú vyrobili Viliam  Martinák z 1.A a Nela Martináková

                                zo 4.A. triedy, ktorí súťažili pod číslom 8,

              3. miesto získala aj „Prechádzka lesom“, ktorú vyrobil Max Kmec zo 4.A. triedy, ktorý súťažil pod číslom 22

               

              Výsledky hlasovania  súťaže Plody jesene na II. stupni :

               

              1. miesto získala „Sushi“ od Sandry Sklenárovej žiačky 6.B. triedy, ktorá súťažila pod číslom 3,

               

              2. miesto získal  „Stitch “ od Sofii Sokolovej, žiačky 6. B. triedy, ktorá súťažila pod číslom 14,

               

              3. miesto  získal „Malý lesík “, od Lukáša Lenčéša zo 6.A. triedy , ktorý súťažil pod číslom 27 .

              3. miesto získal aj „Pudlík“, od Tadeáša Ferenczyho zo 7.A. triedy, ktorý súťažil pod číslom 36.

               

              Víťazom srdečne blahoželáme a ďakujeme všetkým, ktorí sa do výstavy zapojili.

               

              Ak by ste sa chceli inšpirovať, čo všetko sa dá z jesenných plodov vytvoriť, nech sa páči kuk na naše fotky.

            • Zdravo a chutne

            •  

              Počas uplynulého týždňa žiaci našej školy prijali výzvu k zdravšiemu a aktívnejšiemu životnému štýlu a všetci spoločne sa zapojili do aktivity Týždeň športu a zdravej výživy.S témou zdravej výživy a športu sa stretli na rôznych vyučovacích hodinách, netradične sa rozhýbali  počas celého vyučovania. Hliadka desiatovej polície v prvej triede kontrolovala desiatové boxíky. Príjemným prekvapením bolo množstvo ovocia a zeleninky a fľašky naplnené čistou vodou. Starší žiaci si pripravovali zdravé desiate v triedach, zahrali sa ovocné pexeso, vytvorili potravinovú pyramídu, občerstvili sa v ovocnom bufete...

              Počas hodín telesnej výchovy  sme si všetci zmerali sily v štafetovom behu. Nezaháľali ani  učitelia, ku ktorým sa pridali aj pán dekan s pánom kaplánom. Vytvorili družstvo a s nadšením zabehli štafetový beh. Výsledky vás možno prekvapia.

              1.kategória – 1. stupeň                priemerný čas na žiaka

               

              1. miesto:       4.A                              15,57 s               

              2. miesto:       3.A                              17,60 s    

              3. miesto:       3.B                              18,60 s                                                                                                         

                                     2.A                              22,40 s  

                                     2.B                              26,13 s

              2.kategória – 2. stupeň        

              1. miesto:        9.A                               14,12 s

              2. miesto:        6.B                              14,25 s                      

              3. miesto:      7.A                                14,47 s         

                                    8.A                                14,66 s                                                                                               

                                    6.A                                16,33 s                                                                                             

                                    5.A                                16,50 s

              Učitelia                                              17,06 s

              Sme radi, že táto aktivita sa stáva tradíciu a už teraz sa  tešíme  na ďalší rok!

              Mgr. Z. Kubányiová

               

          • Všetkovedko 2022
            • Všetkovedko 2022

            •  

              Veľký súboj o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími

              Ako sa súťaží?

              Do súťaže sa môžu zapojiť deti z 2. – 4.ročníka našej školy. Súťaží sa v troch samostatných kategóriách:

              • v kategórii VŠETKOVEDKO 2 súťažia druháci,
              • v kategórii VŠETKOVEDKO 3 súťažia tretiaci,
              • v kategórii VŠETKOVEDKO 4 súťažia štvrtáci.

              Druháci majú 40 minút na zodpovedanie 24 otázok. Tretiaci a štvrtáci za 40 minút zodpovedia 30 otázok. Pri každej otázke nájdu ponúknuté štyri možnosti, pričom správna je vždy len jedna z nich. Otázky sú zo všetkých oblastí, s ktorými sa doteraz stretli – prvouka, prírodoveda, vlastiveda, slovenský jazyk a literatúra, matematika, anglický jazyk, hudobná výchova, výtvarná výchova, informatická výchova, dopravná výchova. Súťaž sa uskutoční v stredu 30. novembra 2022. Štartovné je 5 € na žiaka.

               

              O čo sa súťaží

              Každý súťažiaci dostane pekný diplom. Ak sa zaradíš vo svojej kategórii medzi 30 % najúspešnejších riešiteľov, získaš titul a diplom VŠETKOVEDKO a peknú cenu. Ostatní získajú titul a diplom VŠETKOVEDKOVHO UČŇA a malú spomienku na súťaž.

              Neváhaj, prihlás sa do 21.októbra u p.uč. Kurbelovej a ukáž čo vieš!

              L. Kurbelová

            • Poďakovanie

            • Milí priatelia, určite si pamätáte, že 23. 9. 2022 sme sa zapojili do zbierky Biela pastelka. Naša škola tak prispela na túto zbierku sumou 136,62. Každému darcovi patrí úprimné ĎAKUJEM a PÁN BOH ODPLAŤ!                                               A. Kojšová

          • RECYKLOHRY - ZAPOJTE SA AJ VY!
            • RECYKLOHRY - ZAPOJTE SA AJ VY!

            •    Naša škola sa i tento školský rok zapája do školského recyklačného programu Recyklohry. Program zastrešuje spoločnosť ASEKOL, ktorá zaisťuje zber a recykláciu elektrozariadení, ktoré už doslúžili. Cieľom projektu je zvýšiť povedomie o triedení odpadov u detí a tiež zaistiť recykláciu drobných elektrozariadení. Každý žiak môže do školy nosiť nepotrebné drobné elektrospotrebiče (napríklad telefón, počítačové vybavenie, ale tiež varnú kanvicu, fén, kulmu či rádio, ale i staré a vybité baterky). Za nazbierané drobné elektrozariadenia získa naša škola body, za ktoré žiakom budeme môcť obstarať rôzne učebné pomôcky, či hry pre voľný čas.

                 Do  26. októbra  zbierame i staré mobilné telefóny. Zapojením sa, zberom a následným odovzdaním starých mobilov p.uč. Kurbelovej má každý jednotlivec možnosť vyhrať rôzne ceny, cez knižky, predplatné časopisov, tablety...

              Zapojme sa a chráňme spolu životné prostredie. ​​​​​​

              Za Vašu pomoc už teraz ďakujeme. 

                                                                                                            Mgr. Lenka Kurbelová

          • Plody jesene
            • Plody jesene

            • Aj tento školský rok organizujeme výstavu "Plody jesene". Žiaci sa môžu do tejto súťažnej výstavy zapojiť tak, že svoj jesenný výtvor zhotovia individuálne doma a do školy prinesú už hotový výrobok dňa 13. 10. (štvrtok) 2022. Na svoju prácu môžu použiť rôzny prírodný materiál (hrušky, jablká, tekvice, gaštany, listy, šípky ...)

              Najkrajšie práce budú odmenené!

                                                                                                                                      Mgr. P. Hošták