Tvorivosť sprevádza človeka na každom kroku. O tom, že máme na našej škole šikovné a tvorivé deti, nemusíme veru nikoho presviedčať. I tento školský rok naši štvrtáci rozvíjajú základné praktické zručnosti na hodinách výtvarnej výchovy a pracovného vyučovania. Deti sa učia šiť, vyšívať, prišiť gombík, pracujú s papierom, strihajú, modelujú.... jednoducho tvoria. Veľmi ich táto práca baví a napĺňa. Okrem toho, že získavajú základné praktické zručnosti do života, učia sa trpezlivosti a vzájomnej pomoci. Je krásne sledovať ako si dokážu jeden druhému pomôcť, navliecť niť do ihly, urobiť uzlík na niti, či poradiť ako krížikovať ďalej. Dokonca aj naši futbalisti a to ich veru máme medzi štvrtákmi veľa, majú radosť z pekných výsledkov svojej práce. Krásne diela, ktoré sa nám podarilo vytvoriť, teraz zdobia naše triedy a už sa tešíme, čo nové sa nám podarí v tomto školskom roku ešte vytvoriť.
Bude sa hlasovať
Adventný čas– predvianočný čas prebúdza v ľuďoch empatiu a ľudskosť. Je to čas, kedy robíme viac dobrých skutkov. Ale pomáhať by mal človek stále, nielen v tomto čase... To je jasné J!
Preto sme si pre vás pripravili anketu Dobrý skutok.
Vašou úlohou bude napísať do správy na Edupage p. asistentke Laure Krajčovičovej jeden dobrý skutok, gesto alebo drobnú láskavosť, ktorou vám nezištne váš spolužiak alebo žiak našej školy spríjemnil deň. Zapojiť sa môžu všetci žiaci našej školy.
Príbehy môžete posielať do 22.12.2020. Vyberieme najinšpiratívnejšie príbehy, ktoré nás najviac zaujali, tie zverejníme na stránke Edupage a na facebookovej stránke školy, kde za ne môžete hlasovať. Za najvýnimočnejší dobrý skutok bude vyhlásený ten, ktorý dostane najviac lajkov.
Tešíme sa na vaše príbehy. Možno sa nám podarí vaším dobrým skutkom motivovať aj iných a svet bude zase o kúsok lepším miestom.
Vaše asistentky: Andrea Babindaiová a Laura Krajčovičová.
Začal advent
1. adventnou nedeľou sa začalo adventné obdobie. Je to čas dobre sa pripraviť na Vianoce, ale aj na druhý Kristov príchod. Čo teda „máme“ robiť? Zastavme sa na chvíľu a zamyslime sa nad svojím vzťahom k Bohu, k svojim blížnym, k sebe. Čo môžeme urobiť pre to, aby tieto vzťahy boli krajšie? V piatok nám pán dekan v našej vynovenej kaplnke odslúžil svätú omšu. Na jej konci požehnal adventné vence, ktoré budú v jednotlivých triedach a v spoločných priestoroch. Chceme sa pri nich denne stretávať pri modlitbe. Aj vy, ktorí nemôžete byť v škole, pripojte sa k nám aspoň krátkou modlitbou. Aspoň takto môžeme byť spojení. Požehnaný advent a veľa úspechov v adventnej príprave!
A. Kojšová
Do mestečka Číselkova
Mám už na to vek,
počítať ja viem.
Pochválim sa mamičke
päť prstov mám na rúčke.
Každý deň v triede prvákov na hodine matematiky cestujeme do mestečka Čísielkova. Zažívame veľa pekných zážitkov s čísielkami, a to nás veľmi baví. Už ich vieme písať, hravo si poradíme s ich usporiadaním na číselnej osi a vieme určiť, ktoré je menšie a ktoré väčšie. Vernými pomocníkmi sú naše žabky, ktoré nám vždy pripomínajú počet. Je ich presne toľko, aké číslo je znázornené. Jedna žabka nám však vždy čísielka stráca, ale my ich vždy hravo nájdeme a dokonca z nich vieme vytvoriť aj príklady na sčítanie a odčítanie. Prostredníctvom kociek, paličiek, farbičiek a iných pomôcok, ktoré vieme pridať, prilepiť, odobrať, odložiť si hravo poradíme aj so znakmi plus a mínus. Prostredníctvom domčekov a obláčikov sa učíme tvoriť z čísiel rodinky. Nedávno sa v tomto našom mestečku konal trh, kde sme si v tržnici vytvorili stánky, rozprávali sme sa o jesennom zbere úrody a ukázali sme si, čo všetko sa môže na tržnici predávať. Spolu sme triedili, usporadúvali, predávali, kupovali a učili sme sa spolupracovať.
Už teraz sa tešíme čo nové sa v Čísielkove naučíme!
Mgr. K. Hovancová
18
Takto sa nám darí...
iBobor
iBobor – informatická súťaž
V 46. týždni, sa tak ako po minulé roky, konala súťaž, ktorej cieľom je podporiť záujem žiakov o digitálne technológie, rozvíjanie technických zručností a logického myslenia. V tomto ročníku sa súťaže zúčastnilo 55 074 žiakov z 804 škôl SR. Boli sme medzi nimi a opäť veľmi úspešní.
Kategória Bobrík – úspešní riešitelia
Dubovecký Adrián 96 bodov (100. percentil)
Cesnek Filip 96 bodov (100. Percentil)
Dúdiková Hana 96 bodov (100. percentil)
Matušica Samuel 96 bodov (100. percentil)
Sojková Ema 84 bodov (83. percentil)
Kurbelová Lucia 68 bodov (65. percentil)
Karmažínová Nela 60 bodov (56. percentil)
Všetkým úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme.
Mgr. A. Forgáčová
Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?
Tak znie názov kampane, ktorej cieľom je obdarovať na Vianoce seniorov v domovoch dôchodcov. Hlavnou myšlienkou je urobiť radosť osamelým, priniesť im niečo výnimočné do často stereotypných dní, postarať sa o milé prekvapenie a potešiť ich maličkosťou. Milé až dojemné podujatie sa koná už tri roky, no tento rok je o niečo výnimočnejšie ako tie predošlé. Seniori v zariadeniach domovov dôchodcov sú odlúčení od rodiny a často nechápu, že pandémia obmedzila ich život. Práve „krabica od topánok“ naplnená milými drobnosťami im môže vyčariť úsmev na tvári.
Čo keby sme sa zapojili aj my? Seniorov z nášho mesta poznáme, veď tam už dlhé roky vždy v októbri zavítame, aby sme ich potešili programom a drobným darčekom. Oni nás v lete pozvú na svoje tvorivé dielne, kde nám ukážu svoju šikovnosť a čosi aj nás naučia.
Ja to vyskúšam. Pridáte sa? Čo treba urobiť? Od dnes do 3. 12. 2020 (štvrtok) môžete do školy priniesť svoju krabicu s tým, čo by ste radi venovali pre potešenie našich starkých (nemusí byť plná, stačí aj drobnosť, dokonca nemusí byť ani krabica, stačí tá drobnosť).
Žiaci, ktorí chodia do školy, prinesú svoje krabice p. uč. Kojšovej, žiaci, ktorí sa vzdelávajú doma (ale chcú sa zapojiť), odovzdajú krabice na vrátnici.
Ak sa rozhodneš dať to do krabice, stačí si nájsť vhodnú krabicu, naplniť ju a ozdobne zabaliť. Spodok a vrch krabičky zabaľte zvlášť, aby sa dala z bezpečnostných dôvodov otvoriť. Balíčky sú totiž kontrolované a prípadne aj prerábané, aby boli rovnomerné.
Čím naplniť krabicu?
Niečo čo ich zahreje: káva, čaj, cappuccino, horúca čokoláda, horúci nápoj
Niečo slané: napr. kukuričné chrumky, krekry, paštéta, macesy
Niečo sladké: keksík, perníčky, šalviové cukríky, hroznový cukor, DIA kekse, DIA čokoláda, piškóty, plnený croissant, ovocné detské taštičky, detská výživa, krabičkový džúsik, maslové keksíky, venčeky, džem, mäkké sušené ovocie, detský nápoj so ,,sosáčikom“ na pitie
Niečo voňavé: sprchový gél, šampón, tekuté mydlo, vlhčené utierky, telové mlieko, sprej, krém na ruky, krém na nohy, krém na tvár, balzam na pery, zubná pasta, corega tablety, toaletná voda, parfum
Niečo na seba: teplé ponožky, papučky, rukavice, čiapka, veselé ponožky, tielko, textilné vreckovky, malý mäkký uteráčik
Niečo na čítanie: krížovky, časopisy ako Slovenka/ Život, Žena a život/ Napísal život/ Zdravie Kniha básní, Duchovná literatúra, Motivačná literatúra, knihy s pozitívnou tematikou, vlastnoručne napísaný list od srdca
Niečo pre potešenie: kresbičky od detí, prázdne pohľadnice s nalepenou známkou (1 môže byť aj s Vašou vypísanou adresou ale nemusí), drobnú vianočnú dekoráciu, soška anjelika, malý vankúšik, nahrievací vankúšik, malý plyšový macko do ruky, náramok na ruku, ruženec, pekná šálka, veselý pohár so slamkou.Prajem všetkým veľa chuti do šírenia lásky a dobra! A. Kojšová
Pozdrav na diaľku
Keď sa v marci z dôvodu pandémie zatvorila naša škola a prerušili sa všetky mimoškolské aktivity vrátanie pohybových krúžkov, snažili sme sa v rámci dištančnej výučby deti motivovať k pohybu. Našim cieľom bolo budovanie vzťahu k pravidelnému pohybu, aby deti dokázali cvičiť aj v domácich podmienkach, pretože dobrá imunita a zdravý životný štýl je dôležitý v boji s infekčnými chorobami. Chceli sme, aby cvičili pravidelne a v dostatočnej intenzite. Deťom a ich rodičom sme ponúkali rôzna cvičenia a námety na pohybové aktivity vonku i doma. Naša iniciatíva sa stretla s úspechom. Žiaci posielali svoje fotografie, videá aj komentáre. Cvičili so šatkami, skákali na čas cez švihadlo, tancovali, mali futbalovú rozcvičku, absolvovali trojboj, trénovali atletické štarty, jazdili na bicykli, kolobežke, behali, cvičili s „Výsadkáři“ a mnoho ďalších aktivít. Veľmi nás to potešilo. Ubehlo pár mesiacov a situácia sa opakuje.
Naše milé žiačky a žiaci,
opäť sa snažíme byť Vám nablízku a pomáhať trénovať Vaše mozgové závity i telá. Všetci už dobre viete, že pohyb podporuje zdravie a udržuje telesnú hmotnosť pod kontrolou. Športom si zlepšujete rovnováhu, vytrvalosť a silu, je výborný pomocník proti stresu a únave. Zdravý životný štýl je v tejto situácii veľmi potrebný. Nezabúdajte na zdravé stravovanie. Pestrá strava, ovocie, zelenina a pitný režim Vás chránia pre chorobami. Máte teraz aj viacej času, dôkladnejšie si preštudovať teóriu a pravidlá jednotlivých športových hier, na ktoré nie je počas školského roka toľko času. Dôležitejší je však samotný pohyb či už ide o rýchlu chôdzu, tanec, jazdu na bicykli alebo kolobežke, vyšliapanie schodov, vyvenčenie psa. Budeme čakať aj na Vašu spätnú väzbu, môžete nám posielať fotografie, videá, správy, recepty. Nezabúdajte si často umývať ruky mydlom a vodou, dodržiavať pokyny hlavného hygienika a športovať individuálne, nie skupinovo a samozrejme nosiť rúško. Je to stále naša skvelá „image“. Tešíme sa na Vás v škole.
Zdraví Vás Pavlína Radimáková, Zuzka Dlhošová, Andrejka Regendová a Lenka Kurbelová
Netradičný sviatok patrónky triedy
Naši piataci si za patrónku svojej triedy vybrali sv. Alžbetu Uhorskú, ktorej sviatok slávime 17. novembra. Pretože sa v tomto období vzdelávajú dištančne, nemohli jej sviatok sláviť spolu v škole. Nechceli však na ňu zabudnúť, preto sa jej dobrý príklad snažili všetci napodobniť doma vo svojej rodine. Naši žiaci už vedia, že Alžbeta sa starala o chorých, opustených, rada sa delila, pomáhala, kŕmila hladných, pre iných zabúdala na seba. A presne toto robili aj naše deti v deň jej sviatku. Na online hodine sa potom podelili s tým, čo sa im podarilo urobiť. Nech sú aj pre nás príkladom v ochote robiť drobné skutky s veľkou láskou. A nech im sv. Alžbeta svojím príhovorom v tom pomáha! A. Kojšová
A tu sú ich skutky na povzbudenie pre nás. J
Maximo B. V utorok som urobil rodičom raňajky
a celej rodine čaj, potom som pomohol upratať celú záhradu.Timotej K. Ja som v utorok bol s rodičmi na chate. Pomáhal som ako chlap. Asi sa vám to bude zdať neuveriteľné, ale pomáhal som zdvíhať hranoly na strop a nosiť tehly. Nestihli ma odfotiť, tak posielam aspoň výsledok aj mojej práce. J Moji rodičia sa zo mňa veľmi tešili.
Adrián D. Pomáhal som doma, lebo mamina je chorá – pomohol som s riadom, uvaril jej čaj, dal som prať a povysával som.
1
Miesto, kde nám je fajn
Práve teraz, v dobe obmedzenia stretnutí, je školský klub, našim malým „rajom“. Môžeme sa tu rozprávať, diskutovať, hrať sa, tvoriť. Každodenná záujmová činnosť prebieha v triede, v školskej záhrade a na ihrisku.
Vonku využívame športové náradie, lopty, švihadlá, súťažíme, skáčeme, beháme, maľujeme kriedami na zem, hráme hry. Sme taká „futbalová trieda“. K dispozícii máme aj priestory počítačovej učebne.
Klub je obrazom našich znalostí, zručnosti, fantázie a talentu. Aktivity máme spontánne, ale i individuálne, účinne využívame voľný čas. Utvárame si pozitívne vzťahy so spolužiakmi, pomáhame druhým, budujeme si zdravé sebavedomie. Veľký dôraz kladieme na toleranciu, úctu a porozumenie.
Veľmi radi pracujeme v tíme, baví nás projektová činnosť, konštruktívne hry a tvorivé hry, riešenie rôznych hádaniek, hlavolamov, tajničiek, čítame si knihy, časopisy, pracujeme so zbierkami, tancujeme.
V septembri sme medzi sebou súťažili v atletickom „Desaťboji“ a mali sme mini turnaj v stolnom tenise. V októbri sme na mape cestovali po Slovensku. Označili sme, v ktorom meste sme boli, napísali, čo zaujímavého sme tu videli a prežili. Našou doménou sú skupinové súťaže a projekty na rôzne témy. Od začiatku školského roku sme „Stroskotali na pustom ostrove“, porozprávali sme sa „O zdravom životnom štýle“ a „Ako my chránime prírodu“, uvarili sme si „Čaj priateľstva“, našli sme si zaujímavosti o medveďovi, líške, veveričke, ježovi, vo dvojiciach sme vytvorili projekt človeka s dobrými a zlými vlastnosťami, zavítali sme do sveta mobilné techniky a už sa chystáme na zimné radovánky. Po obede si „Čítame, čo nás baví“. Postupne vždy jeden z nás ostatným prečíta niečo zaujímavého zo života okolo nás, hodnotíme sa, diskutujeme o obsahu.
V triede sme si vystavili maľované kamene, výrobky z modelovacie hmoty, zažehlené korálky a jesennú výzdobu, ktorú čoskoro nahradíme zimnou.
Deti 4. A a 4.B. ŠKD
Vychovávateľka:
Školský klub je dôležitou výchovnou súčasťou školy. Som šťastná, keď sú deti spokojné, usmievavé, oddýchnuté a obohatené. Pavlína Radimáková
17
Oznam
V zmysle usmernení k organizácii vzdelávania počas mimoriadneho prerušenia školského vyučovania sa stretnutie rodičovského spoločenstva uskutoční nasledovným spôsobom.
- ročník (trieda 1.A a 1.B) – individuálne konzultácie 18. – 20. 11. 2020 (podľa dohovoru s TU).
- až 9. ročník – triedny učiteľ informuje rodičov o výchovnovzdelávacích výsledkoch žiaka za 1. štvrťrok prostredníctvom edupage správy. Konzultácie podľa potreby.
Ing. Monika Kroláková
riaditeľka školy
Knižné prekvapenie
Knižné prekvapenie vyčarí úsmev na tvári
Láska, radosť, potešenie, strach, hnev či smútok, sú neoddeliteľnou súčasťou detských životov a všetky sa vyskytujú prirodzene. Ak nechceme, aby svoje pocity a emócie potláčali, je dôležité im ukázať, ako s nimi pracovať ešte predtým, ako sa vymknú spod kontroly, pretože môžu mať deštruktívne pôsobenie na dieťa i okolie. Ako pochopiť a ovládnuť svoj hnev, mať rád seba samého a veriť v svoje schopnosti, budú odteraz pomáhať žiakom našej školy dve nové knižky, ktoré sa nám podarilo vyhrať. Autorkou kníh je Iryna Zelyk, ktorá sa rozhodla darovať 200 svojich kníh do škôl. Pani autorka krásnym a neobyčajným spôsobom otvára detské srdiečka a napĺňa ich dôverou a porozumením. Veríme, že aj vďaka knihám Kto je rýchlejší? a Ja a pánko Hnev, ktoré sa nám autorka rozhodla darovať, budú môcť naši žiaci lepšie pochopiť, čo sa odohráva v ich vnútri a nadobudnú zdravú sebadôveru. Iryne Zelyk patrí obrovské ĎAKUJEME!
Mgr. Zuzana Dlhošová
Červené maky
11. novembra 1918 o 11.00 bola podpísaná bezpodmienečná kapitulácia Nemecka v železničnom vozni vo francúzskom meste Compiegne. Pred 102 rokmi sa tak skončila Veľká vojna, ktorá neskôr získala prívlastok prvá svetová. Zaplietlo sa do nej až 70 národností. Za viac ako štyri roky zomrelo okolo deväť miliónov vojakov.
Jedným z vojakov, ktorý bojovali v 1. svetovej vojne bol aj kanadský vojenský lekár John McCrae, ktorý sa zúčastnil bitky o belgické mestečko Ypres. Práve tu napísal báseň, z ktorej sa neskôr stal symbol vojnových obetí. Dnes môžeme uvidieť kvet červeného maku pri spomienkových aktoch a ceremóniách pri príležitosti Dňa vojnových veteránov vo väčšine demokratických krajín, ktoré boli zatiahnuté do svetových vojen.
Na flámskych poliach
Na poliach flámskych kvitnú maky divé,
rad za radom lemujú biele kríže clivé.
Tu ležíme.
Na oblohe škovránky statočne svoju pieseň spievajú,
hukotom zbraní pod nimi neprestajne rušenú.
My už však nevstaneme a je to možno zdanie,
že včera ešte žili sme, milovali a boli milovaní.
Teraz len ticho ležíme na tejto flámskej pláni.
Náš boj však zasa iní prevezmú.
Do Vašich rúk dáme svoju pochodeň
a vy ju neste v diaľ.
Ak by Vám zhasla,
spomeňte si na náš žiaľ,
že sme tu padli zbytočne.
Len divé maky červené ďalej rastú na poliach flámskych.
Svetový deň vojnových veteránov ako aj ukončenie 1. svetovej vojny sme si dnes pripomenuli v 4.A triede. Spoločne sme sa pomodlili za mier vo svete. Každý jeden žiak potom pripravil kvet divého maku, ktorým sme si uctili padlých vojakov.
tr. učiteľka: Monika Víghová
Pátraj detektív
Pátraj, detektív!
Keďže správny detektív nikdy nespí, usilovne pátrame po osobnostiach aj teraz. Verím, že o to usilovnejšie sa budete snažiť a prísť na to, koho zašifrujem do indícií. Každý týždeň zverejníme na stránke školy/ facebooku školy indíciu, ktorá vás postupne privedie k tomu, koho v daný mesiac hľadáme. Indície pozorne sledujte a v posledný piatok v mesiaci svoje odpovede pošlite cez Edupage p.učiteľke Javorovej. K správnej odpovedi nezabudnite napísať svoje meno, priezvisko triedu, aby som nemusela pátrať ja 😊. Najúspešnejšieho školského detektíva spoznáme na konci školského roka. Do pátrania, milí detektívi!
Z. Javorová
1. indícia: "Keď som mala 17 rokov, vedela som, že sa chcem stať mníškou."
Naše umelecké diela
Naše umelecké diela
Tak ako nás očarí každé ročné obdobie svojou krásou, tak nás očarili aj naše šikovné deti z ŠKD. Dňa 21. 10. 2020 sme si pre nich pripravili akciu s názvom Naše umelecké diela – ročné obdobia. Predtým ako deti začali realizovať svoje umelecké schopnosti maľovaním kriedou na asfalt si pani vychovávateľky pripravili rôzne zaujímavé poznatky o ročných obdobiach, ktoré tiež prospeli detskej fantázii a predstavivosti. Keďže tento rok už máme na škole štyri oddelenia ŠKD, nebol problém rozdeliť všetky štyri ročné obdobia.
I.oddelenie nám nakreslilo pestrofarebnú jar,
II.oddelenie nám nakreslilo hrejivé slnečné leto,
III.oddelenie sychravú jeseň a
IV.oddelenie bielu mrazivú zimu.
Všetky výtvory boli krásne a preto si naše deti zaslúžili pochvalu a sladkú odmenu.
vychovávateľka Soňa Pekaríková
148
Organizačné pokyny
Vážení rodičia, milí žiaci
oznamujeme Vám aktuálne pokyny týkajúce sa mimoriadneho prerušenia vyučovania v ZŠ pre 5.-9. ročník. Vzhľadom na aktuálne rozhodnutia Úradu verejného zdravotníctva a usmernenia zo strany Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR s cieľom dodržiavať protiepidemické opatrenia a odporúčania, prestupujeme na dištančné vzdelávanie žiakov 5.-9.ročníka. Vzhľadom na vyššie uvedené boli potrebné organizačné zmeny vo výchovno-vyučovacom procese od 27.10.2020. Situácia sa však môže priebežne meniť a preto vás prosíme o pravidelné sledovanie našich oznamov v záložke COVID – 19.
- Termín jesenných prázdnin: 30.10., 2.,6. a 9.11.2020
- Vyučovanie 1.-4.ročníka v aktuálnom režime podľa upraveného rozvrhu
- Ranný nástup žiakov 1.-4.ročníka do školy je v časovom harmonograme ako doteraz
- Prebieha ranný filter pred vstupom do vyučovacieho pavilónu meranie teploty a dezinfekcia rúk
- Vyučovanie 5.-9.ročníka sa mení na dištančné vzdelávanie podľa upraveného rozvrhu
- Realizácia dištančného vzdelávania v sebe zahŕňa všetky povinné vzdelávacie aktivity žiakov (čas strávený on-line vyučovaním, inou formou vyučovania, čas, potrebný na vypracovanie úloh, ktoré sú zadávané či distribuované žiakom počas on-line vyučovania, e-mailom alebo v papierovej forme, čas strávený samoštúdiom).
- ŠKD – ranný ŠKD nebude, popoludňajší odchod detí z ŠKD nasledovne:
- I.oddelenie /1.A, 1.B/ - o 14,30 hod., 16,00 hod., N. Sťahelová
- II.oddelenie /2.A/ - o 14,00 hod., 15,30 hod., M. Miklošovičová
- III.oddelenie /3.A, 3.B/ - o 14,20 hod., 15,40 hod., S.Pekaríková
- IV.oddelenie /4.A, 4.B/ - o 15,50 hod.,P. Radimáková
- alebo dieťa odchádza v konkrétnu hodinu samé bez doprovodu určenej zodpovednej osoby, zodpovednosť preberá zákonný zástupca– informácia musí byť oznámená v slovníčku ŠKD
Organizácia dištančného vzdelávania od 26.10.2020 až do odvolania.
- Dištančné vzdelávanie je pre všetkých žiakov 5.-9.ročníka povinné
- Dištančné vzdelávanie bude prebiehať podľa upraveného rozvrhu zverejneného na stránke školy
- Žiaci budú hodnotení vo všetkých predmetoch známkou
- Časové dotácie niektorých predmetov sú upravené v súlade s usmernením MŠVVaŠ SR tak, aby sa v ročníkoch 5.-9. neprekročila indikatívna týždenná záťaž žiakov /12-15 hodín týždenne/
- Dĺžku vyučovacej hodiny si podľa potreby a aktuálnej situácii upravuje vyučujúci, no max.40 minút
- Spôsob a formu dištančného vzdelávania si volí každý vyučujúci predmetu, pričom musí byť zachovaný nasledovný počet online – hodín v jednotlivých predmetoch:
- predmety MAT, SJL, ANJ – min.1 online hodina týždenne /môže byť aj viac/
- predmety FYZ, CHEM, BIO, DEJ, GEO, NAB, INF, OBN - min.1 online hodina raz za 2 týždne /môže byť aj viac/
- predmety komplementárnej oblasti - – API, KAJ, technika, etika a výchovy sú zaradené v rozvrhu ako doplnkové aktivity nad rámec indikatívneho času, resp. sú integrované do predmetov hlavnej vzdelávacej oblasti. Úlohy z tejto oblasti sa budú zadávať prvý týždeň v mesiaci. Žiak priebežne počas mesiaca odovzdá pedagógovi spätnú väzbu zo zadania.
- Online vyučovanie bude prebiehať cez aplikáciu Microsoft Teams. Žiaci prostredníctvom tr,učiteľov dostanú prihlasovacie heslá. Inštruktáž a nápoveda k prihlasovaniu a práci v aplikácii sa bude nachádzať v záložke COVID-19
- Vyučovanie a jednotlivé hodiny počas dňa budú začínať podľa štandartného časového nastavenia zvonenia /tak ako bolo doteraz, t.j. vyučovací deň začína o 7,55 hod. každý deň/
- Pedagógovia i žiaci budú dodržiavať vždy začiatok vyuč. hodiny, tak aby bol zachovaný súlad medzi online hodinami
- Triedny učiteľ bude koordinátorom celého dištančného vzdelávania bude komunikovať so zákonným zástupcom žiaka, s jednotlivými vyučujúcimi a vedením školy
- Žiakom, ktorí nemajú dostatočné technické vybavenie bude zabezpečená distribúciu materiálov prostredníctvom tr.učiteľov po dohode so zákonným zástupcom
- Asistent učiteľa a špeciálny pedagóg v spolupráci s vyučujúcim predmetu zabezpečia vzdelávanie žiakov so ŠVVP. Ponúkajú svoje služby aj online.
V prípade akýchkoľvek otázok, nejasností, dodania potrebných materiálov a zadaní ponúkame zákonným zástupcom žiakov nasledovné konzultačné hodiny, ktoré je potrebné vždy vopred telefonicky alebo mailom dohodnúť:
- Konzultačné hodiny tr. učiteľa pre rodičov: pondelok 12,30 hod.- 13,30 hod.
- Konzultačné hodiny špec. pedagóga pre rodičov: pondelok 12,30 hod.- 13,30 hod.
Veríme, že spoločne to zvládneme a všetky prijaté preventívne opatrenia prispejú k ochrane žiakov i zamestnancov školy. Všetkým Vašim rodinám, blízkym a známym prajeme pevné zdravie.
Ing. Monika Kroláková, riaditeľka školy
Oznam
Vážení rodičia, milí žiaci,
vzhľadom na výsledky rokovania krízového štábu a pandemickej komisie SR zo dňa 22.10.2020 Vás informujeme o usmernení Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a o informácii ako bude pokračovať naša škola v najbližších týždňoch vo vzdelávaní žiakov a pri prechode na dištančné vzdelávanie od 26. 10. 2020:
- Žiaci ročníkov 1.-4. budú pokračovať v aktuálnom režime s upraveným rozvrhom
- Príchod žiakov 1.-4. ročníka do školy bude v čase od 7, 30-7, 45 hod.
- ŠKD bude pokračovať v doterajšom režime so stanoveným časovým harmonogramom odchodu podľa jednotlivých oddelení
- Žiaci ročníkov 5.-9. prechádzajú na dištančný spôsob vzdelávanie
- Vzdelávanie je pre žiakov povinné
- V pondelok ešte platí pre všetky ročníky školy 1.-9. pôvodný rozvrh. Dištančné vzdelávanie v ročníkoch 5.-9. bude v pondelok prebiehať zadávaním úloh cez Edupage.
Vzhľadom na aktuálnu situáciu a usmernenia MŠVVaŠ SR bude upravené organizačné zabezpečenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole a všetci žiaci školy budú mať upravený rozvrh. Zmena rozvrhu bude od utorka 27.10.2020 vo všetkých ročníkoch 1.-9.
Zmenu rozvrhu a realizáciu dištančného vzdelávania oznámime prostredníctvom web.stránnky školy a cez informačný kanál Edupage prostredníctvom tr.učiteľov v pondelok 26.10.2020.
Ing. Monika Kroláková
riaditeľka školy
Oznam
Oznam pre rodičov žiakov navštevujúcich ŠKD
V súvislosti s mimoriadnou aktuálnou pandemickou situáciou sme stanovili presné odchody žiakov z ŠKD. Na základe požiadavky rodičov sme doplnili ešte jeden
stanovený čas odchodu.
Oddelenie/vychovávateľka 1.odchod 2.odchod
Oddelenie I. N. Sťahelová 14.30 16.00
Oddelenie II. M. Miklošovičová 14.00 15.30
Oddelenie III. S. Pekaríková 14.20 15.40
Oddelenie IV. P. Radimáková ------- 15.50
V prípade, že rodič nestanovil odchod žiaka z ŠKD bez doprovodu, prevziať si ho musí v určenom čase.
Všetky ostatné opatrenia zostávajú v platnosti.
Ing. Monika Kroláková
riaditeľka školy
Opatrenia od 15.10.2020
Opatrenia od 15.10. 2020 (štvrtok)
- Vyučovací proces podľa platného rozvrhu.
- Ranný ŠKD nebude, poobedný bude končiť v presne stanovenom čase.
Oddelenie I. 16.00
Oddelenie II. 15.30
Oddelenie III. 15.40
Oddelenie IV. 15.50
- Zákonný zástupca do priestorov školy nevstupuje, žiaka pri vstupných dverách odovzdáva vychovávateľka ŠKD v stanovenom čase.
- Hodiny RŠF u špeciálneho pedagóga navštevuje skupina žiakov tej istej triedy.
Ing. Monika Kroláková
riaditeľka školy
Opatrenia od 12.10. 2020
Vážení rodičia,
v súvislosti s aktualizovanými prijatými sprísnenými opatreniami krízového štábu SR, minister školstva oznámil nové opatrenia v školách platné od 12. októbra.
- Povinné rúška pre žiakov 1.a 2.stupňa
- Po vyučovaní neorganizovať žiadne aktivity
- Mimoriadne prerušenie záujmové vzdelávanie v školách /krúžková činnosť/
- v školskom roku 2020/2021 nemožno uskutočniť školské aktivity podľa § 28 ods. 16, § 30 ods. 7 a § 33 ods. 12 školského zákona najmä
- 1. výlety a exkurzie,
- 2. športové výcviky a školské športové súťaže,
- 3. pobyty v škole v prírode a aktivity školy v prírode,
- 4. kurzy na ochranu života a zdravia,
- 5. kurzy pohybových aktivít v prírode,
- 6. dni otvorených dverí do termínu skončenia výnimočného stavu, núdzového stavu alebo mimoriadnej situácie
- ŠKD zatiaľ v riadnom, doterajšom režime s dodržiavaním predpísaných hygienických opatrení
- Sprísnený režim fungovania ŠKD oznámime po vydaní aktuálneho usmernenia, resp. rozhodnutia MŠVV a Š SR.